Problem OSP Recz. Strażacy nie mają sprawnego samochodu pożarniczego...

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Reczu z początkiem nowego roku poinformowali mieszkańców w jakiej sytuacji znalazła się ich jednostka. Brakuje podstawowego sprzętu - samochodu pożarniczego

 

W komunikacie jaki pojawił się dziś na facebookowym profilu czytamy, że taka sytuacja w jednostce panuje od trzech miesięcy. Strażacy aktualnie do akcji jeżdżą BUSEM, który nie posiada ŻADNEGO zbiornika z wodą. Z takim samochodem ich przydatność w wielu sytuacjach jest znikoma - mimo, że na swoim terenie na miejscu zdarzeń pojawiają się błyskawicznie. Gminę Recz zamieszkuje około 5600 mieszkańców i na jej terenie brakuje samochodu pożarniczego. Poniżej komunikat:

WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY RECZ!

Jesteśmy zmuszeni rozpocząć Nowy Rok przykrą i przytłaczającą nas prawdą o tym, na jakim poziomie jest bezpieczeństwo przeciwpożarowe mieszkańców Gminy Recz.

Ochotnicza Straż Pożarna w Reczu od trzech miesięcy nie posiada ANI JEDNEGO sprawnego samochodu pożarniczego.

Samochód „średni” marki DAF nie przeszedł przeglądu technicznego około 3 miesiące temu. Zepsute są hamulce i dalsza jazda tym autem, z przyczyn oczywistych, nie jest możliwa. Gmina Recz nie ma pieniędzy na naprawę , ale umówmy się – nie ma sensu pakować kolejnej dawki bardzo słabego budżetu Gminy w samochód, który został wyprodukowany w 1985 roku. Naprawimy hamulce to przestanie działać autopompa (która sprawia problemy) albo coś innego.

Samochód „ciężki” przestał jeździć ok 2 lata temu, po prostu „się skończył”. Była to TATRA z 1989 roku.

Obserwatorzy naszej strony na FB mogą zauważyć, że mimo braku podstawowego narzędzia pracy strażaka staramy się dosyć sprawnie działać. Do wszystkich akcji wyjeżdżamy BUSEM, który nie posiada ŻADNEGO zbiornika z wodą. Mamy w nim najwyższej klasy sprzęt do ratownictwa drogowego oraz ratownictwa wodnego, wyjeżdżamy do różnych zdarzeń komunikacyjnych, usuwania drzew z dróg czy zalanych piwnic.
Niestety do każdego zdarzenia oprócz nas, dyspozytor jest zmuszony zadysponować dodatkowe jednostki, najczęściej są to Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie i Osp Ksrg Nętkowo. Często jesteśmy pierwsi na miejscu wypadku, lecz w razie pożaru samochodu możemy tylko stać i się patrzeć….

W przypadku pożaru domu czy mieszkania, nie trzeba mówić jak ważne jest szybkie podjęcie działań. Do pożaru w Reczu od momentu alarmu dojeżdżamy maksymalnie w 5 minut, dojazd ciężkiego samochodu z Choszczno zajmuje 15/20 minut. Są to często minuty na wagę życia.

W naszej Gminie jest Droga Krajowa nr 10 (Słutowo – kilka/kilkanaście wypadków rocznie, najczęściej tragicznych w skutkach), oraz największy zakład pracy w Powiat Choszczeński, w którym ryzyko pożarowe jest wręcz ogromne.

Dużo osób obiecuje nam pomoc w zorganizowaniu nowego samochodu, albo tymczasowego używanego auta ale sprawnego. Niestety wszystko opiera się tylko na obietnicach a tak naprawdę każdy ma nas w …...

Gmina Recz posiada środki na wkład własny, lecz aktualnie nie mamy wsparcia od Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Mamy nadzieję na pomoc ludzi, który mają wpływ na ważne decyzje na poziomie ogólnopolskim, a nie tylko suche obietnice, w które już przestajemy wierzyć…

Mieszkańcom Gminy Recz, naszym znajomym i przyjaciołom, życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2019, żebyście nie musieli prosić o pomoc OSP Recz, bo o tą pomoc może być ciężko.

Tags: , ,

Z regionu

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 35-latkowi, który podpalił baloty siana. Szybko rozprzestrzeniający się ogień spowodował straty na...

Warto przeczytać!

Zamiast niespodzianki były narkotyki. Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Choszczna

Zamiast niespodzianki były narkotyki. Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Choszczna

Choszczeńscy kryminalni ustalili, że mieszkaniec Choszczna posiada substancje psychotropowe. W zajmowanym przez niego mieszkaniu policjanci...

Wypadek na drodze Suliszewo-Kołki. Samochód uderzył w drzewo...[FOTO]

Wypadek na drodze Suliszewo-Kołki. Samochód uderzył w drzewo...[FOTO]

Dziś 13 kwietnia, około godziny 17:16 doszło do wypadku drogowego na drodze pomiędzy Suliszewem, a...

REGION: Tragiczny wypadek w okolicach Wierzchna (gm. Pełczyce) [FOTO]

REGION: Tragiczny wypadek w okolicach Wierzchna (gm. Pełczyce) [FOTO]

Dziś w godzinach porannych (około godziny 9:00) w okolicach Wierzchna (gm. Pełczyce) doszło do groźnego...

Pracowity weekend strażaków. Płonące opony pomiędzy Pomieniem a Chełpą, pożar piwnicy w Jarosławsku (Pełczyce).

Pracowity weekend strażaków. Płonące opony pomiędzy Pomieniem a Chełpą, pożar piwnicy w Jarosławsku (Pełczyce).

W miniony weekend strażacy z powiatu choszczeńskiego interweniowali wiele razy. Najczęściej oczywiście do pożarów traw,...

Nocna kolizja w Choszcznie. Nietrzeźwy sprawca uciekł z miejsca zdarzenia [FOTO]

Nocna kolizja w Choszcznie. Nietrzeźwy sprawca uciekł z miejsca zdarzenia [FOTO]

Około godziny pierwszej, na ul. Wolności w Choszcznie doszło do zdarzenia drogowego.

Ceny śmieci w powiecie choszczeńskim. Najtaniej jest w Choszcznie i Pełczycach...

Ceny śmieci w powiecie choszczeńskim. Najtaniej jest w Choszcznie i Pełczycach...

Najtańsze śmieci segregowane są w Gminie Choszczno i Pełczyce, najdroższe zaś w Drawnie i Bierzwniku....

Najnowsze ogłoszenia!

Originale Apple iPhone X 64gb 256gb airpod shippin ...
Oferujemy najlepsze hurtowe i detaliczne hurtowe t ...
Tanie tłumaczenia we wszystkich językach przysięgł ...
joomladepartmentjoomladepartment
2019-04-17 09:14:20Komputery12$ PLN
Joomla Department - For All Your Joomla Needs
Kup benzodiazepiny i opiaty w dobrych cenach Ku ...
Apple iPhone XR 64GB / 128GB / 256GB (UNLOCKED) Ve ...

Partnerzy

          

 

© 2019 echoszczno.pl All Rights Reserved.
Redakcja portalu echoszczno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.
Polityka prywatności - RODO | Regulamin