Problem OSP Recz. Strażacy nie mają sprawnego samochodu pożarniczego...

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Reczu z początkiem nowego roku poinformowali mieszkańców w jakiej sytuacji znalazła się ich jednostka. Brakuje podstawowego sprzętu - samochodu pożarniczego

 

W komunikacie jaki pojawił się dziś na facebookowym profilu czytamy, że taka sytuacja w jednostce panuje od trzech miesięcy. Strażacy aktualnie do akcji jeżdżą BUSEM, który nie posiada ŻADNEGO zbiornika z wodą. Z takim samochodem ich przydatność w wielu sytuacjach jest znikoma - mimo, że na swoim terenie na miejscu zdarzeń pojawiają się błyskawicznie. Gminę Recz zamieszkuje około 5600 mieszkańców i na jej terenie brakuje samochodu pożarniczego. Poniżej komunikat:

WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY RECZ!

Jesteśmy zmuszeni rozpocząć Nowy Rok przykrą i przytłaczającą nas prawdą o tym, na jakim poziomie jest bezpieczeństwo przeciwpożarowe mieszkańców Gminy Recz.

Ochotnicza Straż Pożarna w Reczu od trzech miesięcy nie posiada ANI JEDNEGO sprawnego samochodu pożarniczego.

Samochód „średni” marki DAF nie przeszedł przeglądu technicznego około 3 miesiące temu. Zepsute są hamulce i dalsza jazda tym autem, z przyczyn oczywistych, nie jest możliwa. Gmina Recz nie ma pieniędzy na naprawę , ale umówmy się – nie ma sensu pakować kolejnej dawki bardzo słabego budżetu Gminy w samochód, który został wyprodukowany w 1985 roku. Naprawimy hamulce to przestanie działać autopompa (która sprawia problemy) albo coś innego.

Samochód „ciężki” przestał jeździć ok 2 lata temu, po prostu „się skończył”. Była to TATRA z 1989 roku.

Obserwatorzy naszej strony na FB mogą zauważyć, że mimo braku podstawowego narzędzia pracy strażaka staramy się dosyć sprawnie działać. Do wszystkich akcji wyjeżdżamy BUSEM, który nie posiada ŻADNEGO zbiornika z wodą. Mamy w nim najwyższej klasy sprzęt do ratownictwa drogowego oraz ratownictwa wodnego, wyjeżdżamy do różnych zdarzeń komunikacyjnych, usuwania drzew z dróg czy zalanych piwnic.
Niestety do każdego zdarzenia oprócz nas, dyspozytor jest zmuszony zadysponować dodatkowe jednostki, najczęściej są to Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie i Osp Ksrg Nętkowo. Często jesteśmy pierwsi na miejscu wypadku, lecz w razie pożaru samochodu możemy tylko stać i się patrzeć….

W przypadku pożaru domu czy mieszkania, nie trzeba mówić jak ważne jest szybkie podjęcie działań. Do pożaru w Reczu od momentu alarmu dojeżdżamy maksymalnie w 5 minut, dojazd ciężkiego samochodu z Choszczno zajmuje 15/20 minut. Są to często minuty na wagę życia.

W naszej Gminie jest Droga Krajowa nr 10 (Słutowo – kilka/kilkanaście wypadków rocznie, najczęściej tragicznych w skutkach), oraz największy zakład pracy w Powiat Choszczeński, w którym ryzyko pożarowe jest wręcz ogromne.

Dużo osób obiecuje nam pomoc w zorganizowaniu nowego samochodu, albo tymczasowego używanego auta ale sprawnego. Niestety wszystko opiera się tylko na obietnicach a tak naprawdę każdy ma nas w …...

Gmina Recz posiada środki na wkład własny, lecz aktualnie nie mamy wsparcia od Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Mamy nadzieję na pomoc ludzi, który mają wpływ na ważne decyzje na poziomie ogólnopolskim, a nie tylko suche obietnice, w które już przestajemy wierzyć…

Mieszkańcom Gminy Recz, naszym znajomym i przyjaciołom, życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2019, żebyście nie musieli prosić o pomoc OSP Recz, bo o tą pomoc może być ciężko.

Tags: , ,

Warto przeczytać!

W okolicach Bierzwnika można spotkać wilki. Mieszkańcy Pielic boją się wyjść...

W okolicach Bierzwnika można spotkać wilki. Mieszkańcy Pielic boją się wyjść...

W lasach w okolicach Pielic (gm. Strzelce Kraj.) można spotkać wilki. Teren ten przylega do...

42-letni mieszkaniec Choszczna zatrzymany za posiadanie amfetaminy

42-letni mieszkaniec Choszczna zatrzymany za posiadanie amfetaminy

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie po dokładnej weryfikacji informacji dotyczących posiadania środków odurzających...

W Dobiegniewie pociąg potrącił mężczyznę...

W Dobiegniewie pociąg potrącił mężczyznę...

W Dobiegniewie na torach pociąg potrącił 70-letniego mężczyznę.

Tragedia w lesie pod Pielicami (gm. Strzelce Kraj). Drzewo przygniotło mężczyznę...

Tragedia w lesie pod Pielicami (gm. Strzelce Kraj). Drzewo przygniotło mężczyznę...

Dziś rano w lesie pod Pielicami w gminie Strzelce Krajeńskie doszło do tragicznego wypadku. Drzewo...

Zatrucie tlenkiem węgla w Choszcznie! Mężczyzna zatruł się podczas kąpieli...

Zatrucie tlenkiem węgla w Choszcznie! Mężczyzna zatruł się podczas kąpieli...

W miniony weekend doszło do dwóch zatruć tlenkiem węgla - obie sytuacje miały miejsce w...

Żubr wpadł w przerębel! Strażacy uratowali zwierze [FOTO - VIDEO]...

Żubr wpadł w przerębel! Strażacy uratowali zwierze [FOTO - VIDEO]...

Dziś we wsi Głusko (woj. lubuskie) doszło do nietypowej interwencji strażaków - żubr wpadł w...

Najnowsze ogłoszenia!

sUKIENKA KOMUNIJNA Roz. 146sUKIENKA KOMUNIJNA Roz. 146
2019-02-15 11:40:50Dla dziecka250 PLN
Sukienka komunijna rozm. 146, dł. 120 cm, obw. pas ...
Sprzedam Ekspres do kawySprzedam Ekspres do kawy
2019-02-14 10:06:46AGD i RTV50 PLN
Sprzedam Expres do Kawy Zelmer Piano

Partnerzy

      

 

© 2019 echoszczno.pl All Rights Reserved.
Redakcja portalu echoszczno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.
Polityka prywatności - RODO | Regulamin